Karta prepaid a komornik – czy działa?

Karta prepaid a komornik – czy działa?

Komornik Zablokował Twój Rachunek Bankowy? Czy karta prepaid jest rozwiązaniem?

Załóżmy, że komornik zablokował Twoje konto osobiste w banku  ub istnieje możliwość, że wydarzy się to w najbliższym czasie. Pół biedy, jeżeli posiadasz umowę o pracę i komornik zostawi Ci chociaż kwotę wolną od zajęcia. Co jednak, gdy pracujesz na podstawie umowy zlecenie lub posiadasz na swoim koncie środki z innego tytułu i może zabrać każdą złotówkę która mu się należy? W jaki sposób masz otrzymać możliwość wyjścia „na prostą” i zawarcia ugody z wierzycielem bez środków do życia? Jak się ma karta prepaid do działań komornika?

Co może, a czego nie może komornik?

Komornicy korzystając z systemu OGNICO są w stanie odnaleźć właściwe konto bankowe w zaledwie kilka minut. Dostęp do tego systemu posiada każdy komornik. Istnieją jednak pewne ograniczenia o których warto to wiedzieć. Prawo w naszym kraju jasno określa terytorialne granice pracy komornika jednie na terenie Polski. Przemieszczenie środków po za granice Polski (np. wykorzystując zagraniczną kartę prepaid) może skutkować bezsilnością komornika w swoich działaniach.

Jak rozwiązać problem zablokowanego konta przez komornika? - karta prepaid

W przypadku blokady konta bankowego przez komornika rozwiązaniem problemu jest zagraniczna karta prepaid. Niestety ty polskie nie są skuteczne w tego typu przypadkach, gdyż muszą być one przypisane do konta osobistego, a więc są widoczne dla komornika. Zaś w przypadku zagranicznych kont sprawa wygląda zupełnie inaczej. Polski komornik nie może zając takich kart oraz środków na nich będących. Zagraniczna karta jest powiązana z kontem które nie jest prowadzone w polskim banku. Takie konto zagraniczne, nawet gdy jest prowadzone dla obywatela Polski, nie jest dostępne dla polskich kancelarii komorniczych.​

Jak rozwiązać problem zablokowanego konta przez komornika?

Pragnąc uzyskać pożyczkę gotówkową przez internet warto wiedzieć jakie dokumenty mogą być potrzebne  w procesie ubiegania się o dodatkowe pieniądze. Pragnąc uzyskać pożyczkę przez internet w nawet 15 minut potrzebne mogą być dokumenty takie jak: dowód osobisty, czy zaświadczenie o dochodach (istnieją jednak oferty pożyczkowe nie wymagające zaświadczenia o zarobkach). Minimum formalności i możliwość złożenia wniosku przez internet pozwalają na szybką weryfikację wniosku oraz natychmiastowy dostęp do gotówki. Należy mieć świadomość, iż pożyczkodawcy pragną zminimalizować ryzyko związane z udzieleniem chwilówki dlatego weryfikują wnioski pożyczkowe m.in. w bazach BIK, KRD, BIG, ERiF. Warto dbać o pozytywną historię kredytową by posiadać dostęp do najlepszych ofert pożyczkowych. Oczywiście istnieją firmy oferujące pożyczki dla zadłużonych, jednak posiadają one zazwyczaj mniej preferencyjne warunki.

Jaką kartę prepaid wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele zagranicznych kart prepaid które są warte uwagi. Polecamy z naszej strony sprawdzone: Monese lub Revolut.

1 komentarz do wpisu “Karta prepaid a komornik – czy działa?”

  1. Ja korzystam na co dzień właśnie z polecanego tu Revolut i jestem mega zadowolony. Mam wrażenie, że to zupełnie inny wymiar bankowości. Aplikacja sama informuje, kiedy wydałem pieniądze i pomaga nimi zarządzać. Mam wrażenie, że zwykłe banki nie dość że współpracują z komornikami to jeszcze chcą, byśmy wydawali jak najwięcej. Polecam ogólnie.

Dodaj komentarz