Zaległość w spłacie kredytu studenckiego za granicą

Jeśli planujesz spłacić swój kredyt studencki, musisz być świadomy obowiązujących przepisów. Rząd wprowadził nowe przepisy, które nakładają więcej ograniczeń na to, ile możesz pożyczyć, ile masz czasu na spłatę, a nawet jak możesz dokonywać spłat. Zmiany te wpłyną zarówno na kwotę pieniędzy, którą spłacasz każdego miesiąca, jak i na długość czasu, jaki zajmuje spłata pożyczki. Poniżej przyglądamy się niektórym kluczowym szczegółom dotyczącym opóźnienia w spłacie kredytu studenckiego.

Co to jest zaległość w spłacie kredytu studenckiego?

Zaległości w spłacie kredytu studenckiego to sytuacja, w której nie dokonujesz ani jednej płatności z tytułu kredytu studenckiego. Oznacza to, że przestajesz dokonywać płatności w momencie, gdy przestajesz się kwalifikować do dokonywania płatności (ponieważ kończysz 30 lat lub dostajesz pracę) lub gdy stajesz się defaulterem.

Jeśli nie wywiążesz się ze spłaty kredytu studenckiego, będziesz miał zaległości w spłacie. W oczach kredytodawców masz wtedy dwie możliwości: albo negocjować z kredytodawcą, aby obniżyć kwotę, którą jesteś winien, albo kredytodawcy mogą podjąć działania prawne w celu odzyskania pieniędzy.

Jeśli jesteś w zwłoce, nie oznacza to, że będziesz ścigany za pieniądze, które jesteś winien. Dostawca kredytu studenckiego najpierw spojrzy na Twoją sytuację jako na okazję do wynegocjowania niższej kwoty spłaty. Jednak wiele firm pożyczkowych ma politykę nie negocjowania z osobami, które nie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Ile możesz otrzymać w ramach pożyczki dla defaulerów kredytu studenckiego?

Jeśli nie wywiążesz się ze spłaty pożyczki studenckiej, pożyczkodawcy przejmą Twoje spłaty pożyczki i będą dokonywać spłat w Twoim imieniu. Kiedy jesteś w zwłoce, pożyczkodawca może zgodnie z prawem zmusić Cię do spłaty pożyczki tak długo, jak długo trwa zbieranie od Ciebie pieniędzy.

Możesz spodziewać się, że pożyczkodawcy skontaktują się z Tobą i zażądają spłaty. W zależności od tego, na jakim etapie jesteś w zwłoce i jaki jest stan prawny w Twojej okolicy, kredytodawcy mogą podjąć jedno z następujących działań:

  • Ścigać Cię za pieniądze. Oznacza to, że kredytodawcy przyjdą do Twojego domu i wezmą od Ciebie pieniądze, aby spłacić kredyt studencki.
  • Wezwać Cię do zapłaty za spłatę. Oznacza to, że jeśli się nie zastosujesz, sąd zmusi Cię do spłaty długu.
  • Złożyć pozew sądowy przeciwko Tobie. Oznacza to, że jeśli sąd nakaże Ci spłatę, może się to skończyć wyrokiem sądowym przeciwko Tobie.

Jak długo trwa spłata pożyczki “defaulter”?

Pożyczkodawcy mogą skorzystać z jednej z dwóch opcji przy pobieraniu należnych im pieniędzy: mogą ścigać Cię za pieniądze i zmusić do pełnej zapłaty, lub też mogą zawrzeć ugodę na niższą kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić.

Jeśli masz zaległości w spłacie, pożyczkodawcy mogą ścigać Cię za pieniądze. Jednocześnie nie muszą ścigać Cię w celu odebrania pieniędzy. Mogą zmusić Cię do zapłacenia pełnej kwoty, nawet jeśli jesteś winien tylko niewielką kwotę. Jedynym warunkiem, aby pożyczkodawca mógł ścigać Cię za pełną kwotę jest to, że dokonałeś pewnych płatności na swoją pożyczkę. Jeśli dokonałeś mniejszych płatności, ale nadal nie dokonałeś żadnych płatności, kredytodawcy mogą legalnie ścigać Cię za pełną kwotę.

Jeśli jesteś w spłacie, pożyczkodawcy mają możliwość rozliczenia się za niższą kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić. Dzieje się tak, gdy dokonujesz płatności na swój kredyt studencki.

Czy można mieć więcej niż jedną pożyczkę w tym samym czasie?

Tak, możesz mieć więcej niż jedną pożyczkę “defaulter” w tym samym czasie. Aby mieć zaległości w spłacie dwóch kredytów studenckich, należy nie dokonywać żadnych płatności z tytułu pierwszego kredytu.

Jeśli nie spłacasz dwóch kredytów studenckich, kredytodawcy mogą zgodnie z prawem ścigać Cię za pełną kwotę obu kredytów. W tym samym czasie, mogą oni zawrzeć ugodę na niższą kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić za oba kredyty.

Jeśli nie spłacasz więcej niż dwóch kredytów studenckich, pożyczkodawcy mogą zgodnie z prawem dochodzić od ciebie wszystkich należności za wszystkie kredyty. Mogą również zdecydować o zawarciu ugody na niższą kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić za wszystkie pożyczki.

Czy są jakieś korzyści ze spłacania kredytu studenckiego w terminie?

Jeśli spłacisz swój dług z tytułu kredytu studenckiego, znacznie obniży to Twoje miesięczne wydatki. Przy znacznie niższych wydatkach miesięcznych, będziesz miał więcej pieniędzy w swoim budżecie, aby zaoszczędzić na emeryturę, na wycieczki lub na inne ważne zakupy.

Jeśli masz wysokie saldo kredytu studenckiego, ważne jest, aby spłacić go tak szybko, jak to możliwe. Odsetki od kredytu studenckiego narastają bardzo szybko, jeśli go nie spłacisz. Im dłużej pozostawisz go bez odsetek, tym więcej ich zapłacisz!

Czy powinieneś spłacać swoje kredyty studenckie w całości czy płacić minimum?

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie, ale ważne jest, aby pamiętać o tym, jakie są Twoje cele. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje miesięczne wydatki i zaoszczędzić więcej pieniędzy, lepiej spłacić kredyt tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli chcesz spłacić pożyczkę tak szybko jak to możliwe, warto spłacić ją jak najszybciej. Na przykład, jeśli obecnie płacisz $3,000 rocznie za swoją pożyczkę i chcesz ją spłacić jak najszybciej, lepiej jest dokonać jednej dodatkowej płatności w ciągu roku.

Jeśli zdecydujesz się płacić trochę mniej niż wynosi kwota pożyczki, to i tak będziesz miał całą pożyczkę spłaconą w ciągu 10 lat. Jednocześnie, jeśli zdecydujesz się zapłacić trochę więcej niż wynosi kwota pożyczki, masz wystarczająco dużo dodatkowych płatności, aby zapłacić za jeden lub dwa dodatkowe lata.

Podsumowanie

Widzieliśmy, że opóźnienie w spłacie kredytu studenckiego jest wtedy, gdy nie dokonasz ani jednej płatności na swój kredyt studencki. Oznacza to, że przestajesz dokonywać płatności jak tylko przestajesz się kwalifikować do dokonywania płatności lub jak tylko stajesz się defaulterem.

Istnieje wiele różnych sposobów, w jakie można popaść w zwłokę w spłacie kredytu studenckiego, a każdy z nich ma swoje własne konsekwencje. Kiedy już będziesz w zwłoce, dostawcy pożyczek mogą ścigać Cię za pieniądze, złożyć pozew przeciwko Tobie, lub rozliczyć się za niższą kwotę, którą jesteś skłonny zapłacić.

Kluczem do uniknięcia zaległości w spłacie kredytu studenckiego jest upewnienie się, że dokonujesz płatności na czas. Można również rozważyć konsolidację zadłużenia kredytu studenckiego poprzez zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób będziesz miał mniejsze miesięczne płatności i będziesz w stanie spłacić swój kredyt szybciej.

Sprawdź również: Przedawnienie odsetek – kiedy Ci przysługuje?

Dodaj komentarz