Doradca kredytowy – kim jest i jak go znaleźć?

Doradca kredytowy to osoba lub firma, która udziela wsparcia w znalezieniu i uzyskaniu kredytu, a także negocjowaniu jego warunków z bankiem. W Polsce doradca kredytowy jest bardzo często jednocześnie pośrednikiem kredytowym i z formalnego punktu widzenia tak należy go traktować

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba lub firma, która udziela wsparcia w znalezieniu i uzyskaniu kredytu, a także w negocjowaniu jego warunków z bankiem. W Polsce doradca kredytowy bardzo często jest jednocześnie pośrednikiem kredytowym i z formalnego punktu widzenia tak właśnie należy go traktować. Doradca kredytowy to osoba lub organizacja, która pomaga w uzyskaniu kredytu i/lub negocjowaniu jego warunków. Doradcy kredytowi to niezależni specjaliści, którzy nie są częścią żadnej sieci bankowej. Nie są oni pracownikami konkretnej firmy, z którą współpracują Państwo w celu uzyskania pożyczki. Doradcy kredytowi pracują wyłącznie za opłatą, którą im płacisz.

Jak znaleźć doradcę kredytowego?

Znalezienie doradcy kredytowego jest w Polsce bardzo proste. Wystarczy sprawdzić jeden z wielu katalogów internetowych, które zawierają listę doradców kredytowych w całym kraju. Wiele katalogów umożliwia wyszukiwanie według lokalizacji, a także według rodzaju świadczonych przez nich usług. Jak w przypadku każdego wyszukiwania online, warto użyć zarówno szerokiego terminu wyszukiwania, jak i bardziej szczegółowego, aby zwiększyć szanse na znalezienie właściwej listy.

Wskazówki dotyczące negocjacji kredytowych dla znalezienia idealnej pożyczki

– Pomyśl o pożyczce jak o długoterminowej inwestycji. Możesz użyć pożyczki do zakupu domu, inwestycji na giełdzie lub ulepszenia swojego biznesu. We wszystkich przypadkach będziesz chciał spłacić pożyczkę tak szybko, jak to możliwe, ale poświęć czas, aby zrobić to inteligentnie. Zastanów się, jakie są Twoje przyszłe cele związane z pieniędzmi, które pożyczysz i jak je spłacisz. Pomyśl o ryzyku, jakie podejmujesz inwestując na rynku. Jeśli rynek się załamie, stracisz dużą kwotę. Jeśli rynek będzie się dobrze zachowywał, można będzie uzyskać ogromny zysk. – Rozejrzyj się. Nie chcesz po prostu wziąć pierwszej dostępnej pożyczki, nawet jeśli jest ona oferowana przez Twój bank. Zamiast tego postaraj się znaleźć pożyczkę, która mieści się w zakresie oferowanych Ci opcji kredytowych. Podczas rozglądania się za idealnym kredytem hipotecznym, należy wziąć pod uwagę sytuację geopolityczną. To co ma wpływ na wysokość kredytu i jego oprocentowanie to WIBOR. Jest to skrót od Warsaw Interbank Offered Rate – tłumacząc to wysokość oprocentowania między bankami, na jaką te umawiają się, aby udzielać sobie wzajemnie pożyczek. Jest to wskaźnik bardzo zmienny i bardzo kluczowy dla rynków finansowych. Wibor kancelaria pomaga w poradach prawnych i analizach umów. Przed negocjacjami kredytowymi warto skonsultować się z jedną z nich, by mieć większe pojęcie o kosztach, wadach i zaletach kredytu. WIBOR ma wpływ na oprocentowanie tych kredytów, które obliczane są na oprocentowaniu zmiennym.

Upewnij się, że oferta pożyczki, którą otrzymasz, mieści się w zakresie tego, czego faktycznie szukasz. – Zbadaj różne opcje pożyczek, które są oferowane, aby zobaczyć, która z nich oferuje odpowiednią kwotę na odpowiednich warunkach. Jeśli masz określoną kwotę, którą chcesz pożyczyć, spróbuj znaleźć pożyczkę, która jest dostępna z niższą kwotą.

Podsumowanie

Doradca kredytowy to osoba lub organizacja, która pomaga Ci uzyskać pożyczkę i/lub negocjować jej warunki. Doradcy kredytowi to niezależni profesjonaliści, którzy nie są częścią żadnej sieci bankowej. Nie są oni pracownikami konkretnej firmy, z którą współpracują Państwo w celu uzyskania kredytu. Doradcy kredytowi pracują wyłącznie za opłatą, którą im płacisz. Znalezienie doradcy kredytowego jest w Polsce bardzo proste. Wystarczy sprawdzić dowolny z wielu katalogów internetowych, które wymieniają doradców kredytowych w całym kraju. Wiele katalogów umożliwia wyszukiwanie według lokalizacji, a także według rodzaju świadczonych usług. Jak w przypadku każdego wyszukiwania online, warto użyć zarówno szerokiego terminu wyszukiwania, jak i bardziej szczegółowego, aby zwiększyć szanse na znalezienie właściwej listy. Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę, powinieneś rozważyć następujące kwestie: jaki rodzaj pożyczki potrzebujesz, jaką stopę procentową jesteś skłonny zapłacić, jak długo zamierzasz utrzymać pożyczkę, ile spodziewasz się spłacić, jakie masz zabezpieczenie i czy masz jakieś inne wydatki, które obniżyłyby kwotę, którą w końcu pożyczysz.

Sprawdź również: Przedawnienie odsetek – kiedy Ci przysługuje?

Dodaj komentarz